Filatelistyka
  Ustaw jako stronę domową   Dodaj do ulubionych   Atom protocol   RSS protocol   Polska werjs językowa filatelistyka.org   Info in english about filatelistyka.org    
 
     REDAKCJALINKI
KZP.PLPZFINNE     
 

II Mistrzostwa Polski w Filatelistyce Tematycznej 'Pszczyna 2014'

Adam Staroń, Informacja własna

2014-08-24

W dniach 21-24.08.2014 r. w Pszczynie odbyły się II Mistrzostwa Polski w Filatelistyce Tematycznej.  Mistrzostwa były jedną z imprez towarzyszących Dniom Pszczyny. Ekspozycję zlokalizowano w hali Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu przy ul. Basztowej 4. 

W klasie konkursowej pokazano 25 eksponaty podzielone na 4 grupy tematyczne. Dodatkowo poza konkursem zaprezentowano 5 czołowych polskich eksponatów tematycznych, ktore w ostatnich latach zdobywają znaczące wyróżnienia na wystawach zagranicznych: 

- "Uroki polskiej motoryzacji" Konrada Andraczka;

- "Wędkarstwo moje hobby" Janusza Jaskulskiego;

- "Raport o koszykówce" oraz "Winorośl i wino - dary bogów, słońca i ziemi" (autorem obu jest Ryszard Prange);

- "Chemia - klucz do lepszego życia" Marka Zbierskiego.

Zaprezentowano także pozakonkursowy eksponat klasy open poświęcony Leszkowi Marii Żmudzińskiemu, który przewodniczył Komitetowi Organizacyjnemu I Wszechsłowiańskiej Wystawy Filatelistycznej w Katowicach, której 80. rocznica jest obchodzona w tym roku, przygotowany przez Emila Karzełka i Karola Miczę. Ekspozycji dopełniły  prace artystyczne uczestników Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pszczynie i Sekcji Malarskiej Pszczyńskiego Centrum Kultury oraz pokaz dokumentów historycznych związanych z Pszczyną ze zbiorów pszczyńskiego oddziału Archiwum Państwowego. 

Jako że impreza miała rangę Mistrzostw Polski przejdźmy więc do podsumowania części konkursowej. Jak już wspomniałem wcześniej eksponaty zgłoszone do Mistrzostw podzielono na 4 grupy tematyczne. W poszczególnych grupach najlepsze okazały się następujące eksponaty:

Grupa 1 - historia, organizacje, sztuka, architektura, kultura (6 zgłoszonych eksponatów):

Wiesław Studziński "Historia architektury europejskiej"

Grupa 2 - ochrona środowiska, przyroda, rolnictwo, żywność, biologia (7 eksponatów):

Krzysztof Trawiński "W cieniu drzew"

Grupa 3 - transport, przemysł, technika, technologie, nauka, bogactwa naturalne (6 eksponatów):

Bogdan Cymerys "Bezpieczeństwo drogowe ratuje życie"

Grupa 4 - sport, turystyka, wypoczynek, życie codzienne, religia (6 eksponatów):

Mieczysław Rożek "Ku szczytom gór".

Sposród triumfatorów poszczególnych grup wybrano następnie Mistrza oraz Wicemistrza Polski. Tytuł mistrzowski przypadł w udziale Krzysztofowi Trawińskiemu, a wicemistrzowski Mieczysławowi Rożkowi

Zwycięzcom z tego miejsca składam serdeczne gratulacje. Warto także w tym miejscu docenić trud Organizatorów, którzy dołożyli wszelkich starań, aby organizacja Mistrzostw się udała. Wystawa stanowiła doskonałą okazję do obejrzenia w jednym miejscu praktycznie wszystkich najlepszych polskich eksponatów tematycznych - więc kto nie był ten niech żałuje.  

KOMENTARZE
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestorwanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.
Login:
Hasło:
 
 
Zapamiętaj
Filatelistyka.org przegląda teraz 79 gości
oraz 0 zalogowanych użytkowników.
Partnerzy

Patronat medialny

Statystyki

MMA