Filatelistyka
  Ustaw jako stronę domową   Dodaj do ulubionych   Atom protocol   RSS protocol   Polska werjs językowa filatelistyka.org   Info in english about filatelistyka.org    
 
     REDAKCJALINKI
KZP.PLPZFINNE     
 

MICHEL UNO Spezial Katalog | Katalog specjalizowany

Paweł Kwiatkowski, Informacja własna

2014-03-24

Podstawowym i jedynym specjalizowanym katalogiem dostępnym w Europie dla kolekcjonera walorów poczt ONZ jest Michel UNO Spezial Katalog, aktualizowany co kilka lat. Najnowsza odsłona katalogu 2012 zawiera ok. 560 stron z ponad 2400 kolorowymi  ilustracjami i ponad 30 000 pozycjami  cenowymi zawierającymi również szczegółową wycenę znaczków z odmianami, błędami itp.
Wydawnictwo zawiera szczegółowe informacje na temat wszystkich wydań znaczków pocztowych, z trzech urzędów pocztowych ONZ w Nowym Jorku, Genewie i  Wiedniu.

Biuletyn Filatelistyczny UNPA 'FASCINATION' nr 109

Paweł Kwiatkowski, Informacja własna

2014-03-13

Dzis listonosz dostarczył mi kolejny nr Biuletynu Filatelistycznego  „FASCINATION”  a co za tym idzie pojawił się on równiez  wersji PDF, dostępny jest stronie internetowej sklepu filatelistycznego UNPA. Biuletyn wydawanny jest przez UNPA z informacjami na temat nowych emisji znaczków i innych filatelistycznych produktów.

Biuletyn Filatelistyczny UNPA 'FASCINATION' nr 107 / 108

Paweł Kwiatkowski, Informacja własna

2013-10-10

Dostepne są juą dwa numery Biuletynu Filatelistycznego  „FASCINATION” nr 107 i nr 108 wydawanego przez UNPA (United Nations Postal Administration) z informacjami na temat nowych emisji znaczków i innych filatelistycznych produktów.

Biuletyn Filatelistyczny UNPA 'FASCINATION' nr 106

Paweł Kwiatkowski, Informacja własna

2013-08-02

Ukazał się Nowy numer Biuletynu Filatelistycznego  „FASCINATION”  wydawanego przez UNPA (United Nations Postal Administration) z informacjami na temat nowych emisji znaczków i innych filatelistycznych produktów, które UNPA wydaje kilka razy do roku. Biuletyn zawiera informacje o sposobie kontaktu  z UNPA, krótkie oświadczenie szefa ONZ  na temat pracy ONZ, oraz szczegółowe informacje na temat aktualnych emisji.

'Album - okres Plebiscytu na Górnym Śląsku 1920-1922, Podróż filatelistyczna'

Piotr Pisula, Informacja własna

2013-07-14

Książka Gerharda Torza, a właściwie album jest swoistym przedstawieniem stosunkowo krótkiego okresu historycznego, trwającego raptem 880 dni, jednak niezwykle trudnego, a czasami wręcz dramatycznego, dla ówczesnych mieszkańców tego regionu. Przeprowadzany Plebiscyt dotyczący etnicznego pogranicza polsko-niemieckiego na Górnym Śląsku, miał decydować o przynależności państwowej poszczególnych gmin i podziale spornego terytorium. Około 1 220 524 uprawnionych osób, poprzez głosowanie, miało rozstrzygnąć, czy opowiada się po stronie polskiej, czy niemieckiej. Te niecałe 126 tygodni, podczas których przeprowadzano kampanię plebiscytową obfituje w bogaty materiał filatelistyczny, dokumentujący w sposób historyczny tamten czasookres. Album wydany jest bardzo estetycznie, twarda okładka, użyty papier kredowy oraz ponad 1500 wyraźnych, barwnych ilustracji, pochodzących ze zbiorów Autora, sprawiają, że każdy, nie tylko parający się filatelistyką, chętnie zapozna się z tym okresem bliżej i poświęci mu trochę uwagi.

Podręcznik Specjalizowany Polskich Znaczków Pocztowych 1919-2005

Piotr Pisula, Informacja własna

2013-07-06

Niedawno miałem przyjemność odebrać w/w wydanie i muszę przyznać, że nie zawiodłem się, autorzy znów stanęli na wysokości zadania - Podręcznik zarówno pod względem wykonania, a także treści merytorycznej stoi na najwyższym poziomie.

Poczta na Górnym Śląsku do 1923 roku

Piotr Pisula, Informacja własna

2013-07-06

Książka Jana Olchowika jest swego rodzajem wprowadzeniem do zapoznania się z rysem historycznym w jaki sposób powstawała sieć połączeń pocztowych na Górnym Śląsku. Autor we wstępie sam wyraźnie zaznacza, że : „ […]każdy z jego rozdziałów [opracowania – P.P.] mógłby być rozwinięty do osobnego opracowania książkowego […]”. Jednak, nie należy się obawiać, że temat został potraktowany powierzchownie, po przeczytaniu tej książki, każdy wyrobi sobie wyobrażenie w jaki sposób, jakimi środkami i w jakim czasie następował rozwój usług pocztowych na terenach Górnego Śląska.

Wiadomości z dnia: 2013-07-06
Wiadomości z dnia: 2013-07-03
Wiadomości z dnia: 2013-06-29
Login:
Hasło:
 
 
Zapamiętaj
Filatelistyka.org przegląda teraz 37 gości
oraz 0 zalogowanych użytkowników.
Partnerzy

Patronat medialny

Statystyki

MMA