Filatelistyka
  Ustaw jako stronę domową   Dodaj do ulubionych   Atom protocol   RSS protocol   Polska werjs językowa filatelistyka.org   Info in english about filatelistyka.org    
 
     REDAKCJALINKI
KZP.PLPZFINNE     
 

Archiwum wiadomości z dnia: 2013-08-03

 

Encyklopedia: Błąd formy drukowej

Piotr Pisula, Informacja własna

2013-08-03

Błąd formy drukowej - niezamierzone, znaczne odstępstwo wydrukowanego obrazu (tekstu) znaku pocztowego od jego zatwierdzonego wzoru opisanego w oficjalnej dokumentacji emisyjnej, powstałe w wyniku błędnego wykonania formy drukowej bądź formy pierwotnej. 

Encyklopedia: Usterka drukowania

Piotr Pisula, Informacja własna

2013-08-03

Usterka drukowania - niezamierzone, inne odstępstwa od wydrukowanego obrazu (tekstu) znaku pocztowego od jego zatwierdzonego wzoru opisanego w oficjalnej dokumentacji emisyjnej, powstałe w trakcie procesu drukowania, niekwalifikujące się do definicji błędu drukowania. U.d. ma charakter przypadkowy.
Do u.d. zaliczamy np. wszelkiego rodzaju przypadkowe plamki, skazy i kropki na obrazie znaku pocztowego, częściowe niedobicie rysunku, druk na zgiętym lub częściowo przysłoniętym arkuszu.

Encyklopedia: Błąd drukowania

Piotr Pisula, Informacja własna

2013-08-03

Błąd drukowania - niezamierzony błąd powstały w wyniku niesprawnego działania zespołu urządzeń drukarskich lub w wyniku niewłaściwego przebiegu procesu drukowania, przy założeniu, że formy drukowe wykonane są bezbłędnie.

Encyklopedia: Usterka formy drukowej

Piotr Pisula, Informacja własna

2013-08-03

Usterka formy drukowej - niezamierzone, nieznaczne odstępstwo wydrukowanego obrazu (tekstu) znaku pocztowego od jego zatwierdzonego wzoru opisanego w oficjalnej dokumentacji emisyjnej, powstałe w wyniku niedokładnego wykonania formy drukowej bądź uszkodzenia jej w trakcie procesu drukowania. Wygląd u.f.d. może ulegać zmianom w trakcie drukowania na skutek zużywania się formy drukowej. U.f.d. pozwala na stwierdzenie cech charakterystycznych danego znaku pocztowego potwierdzających jego autentyczność.

Login:
Hasło:
 
 
Zapamiętaj
Filatelistyka.org przegląda teraz 51 gości
oraz 0 zalogowanych użytkowników.
Partnerzy

Patronat medialny

Statystyki

MMA